bilgi@mermergrup.com.tr
+90 312 612 30 48
+90 312 612 2 550

Yeni Prodizel

Yeni Prodizel

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

En yeni ve en üstün teknoloji Petrol Ofisi’nde

Petrol Ofisi olarak sektöre yenilikçi yaklaşımımız ve Türkiye için en gelişmiş akaryakıtları müşterilerimizin beklentilerine uygun olarak sunma isteğimizin bir parçası olarak akaryakıt katkılarında 1 numaralı firma olan Afton Chemical ile Ar-Ge ortaklığı yapmaktayız.

Bu ortak çalışma neticesinde dünya çapında ispatlanmış, akaryakıtta son teknoloji ile Petrol Ofisi`ne özel olarak geliştirilen dizel yakıtları, saha, motor ve şasi dinamometre testleri ile büyük otomotiv firmaları, bağımsız test merkezleri ve bağımsız teknolojik araştırma kurumları ile birlikte test edilip onaylanmıştır.

» Yakıt Ekonomisi

Dizel araç enjektörlerinde tortu oluşumu aracın yanma verimliliği üzerinde doğrudan etkilidir. Petrol Ofisi tarafından gelistirilen katkılı dizel ürünlerinin kullanımı ile enjektörlerde tortu oluşumu engellenerek katkısız ürünlere kıyasla yakıt ekonomisi elde edilir. Bağımsız araştırma kurumlarınca yapılan testler sonucunda katkılı yakıtın 2.5%’a varan yakıt ekonomisi sağladığı görülmüştür.